Skip to content

הסרת שומות

מהן שומות ומדוע הן מופיעות על העור?

שומות הן מקבצים של תאים פיגמנטיים שיכולים להופיע על העור. הם בדרך כלל חומים או שחורים ויכולים להשתנות בגודל ובצורה. שומות מתפתחות כאשר תאים בעור גדלים במקבץ במקום להתפשט באופן שווה על פני העור.

האם כל השומות מזיקות וצריך להסיר אותן?

בעוד שרוב השומות אינן מזיקות, חלקן עלולות להוות סיכונים בריאותיים, במיוחד אם הן מפגינות שינויים בגודל, צורה או צבע. שומות שמגרדות, מדממות או מראות סימנים אחרים של אי סדירות צריכות להיבדק על ידי רופא עור. בסופו של דבר, ההחלטה להסיר שומה תלויה במאפיינים שלה ובהעדפה של הפרט.

מהן השיטות המסורתיות להסרת שומות?

שיטות מסורתיות להסרת שומות כוללות כריתה כירורגית, שבה רופא עור חותך את השומה ותופר את הפצע. שיטה נוספת היא כריתת גילוח, הכוללת גילוח של השומה עם אזמל. כיבוי חשמלי והסרת לייזר הן גם טכניקות נפוצות, בהן השומה נשרפת או מאדה בהתאמה.

מהם החסרונות הפוטנציאליים של שיטות מסורתיות להסרת שומות?

שיטות מסורתיות עשויות להשאיר צלקות, וקיים סיכון לזיהום. בנוסף, הליכים אלה דורשים לעתים קרובות הרדמה וזמן השבתה לצורך התאוששות. צלקות עשויות להוות דאגה, במיוחד עבור אלו עם שומות באזורים גלויים בגוף.

האם יש התקדמות טכנולוגית בהסרת שומות?

כן, ההתקדמות הטכנולוגית הכניסו טכניקות לא פולשניות ומינימליות פולשניות. אחד הפתרונות הבולטים הוא טיפול בלייזר, המשתמש באור ממוקד כדי לפרק פיגמנטים בשומה מבלי לחתוך את העור. שיטה זו ידועה במינימום צלקות ותקופת החלמה מהירה יותר.

כיצד נטפל בהם?

  1. לייזר Co2 המבצע אבלציה של השומה
  2. תרופות 
  3. כִּירוּרגִיָה
  4. חיטוי חשמלי
  5. אלקטרודסיפיקציה עם כריתה.
  6. קריותרפיה
  7. Dermabrasion
  8. כריתה ידנית

 

איך עובדת הסרת שומות בלייזר והאם היא יעילה?

הסרת שומות בלייזר פועלת על ידי הפניית קרן אור מרוכזת אל השומה, ומפרקת את התאים הפיגמנטיים. זה יעיל עבור שומות קטנות יותר, לא סרטניות. ייתכן שיידרשו מספר מפגשים, והתוצאות משתנות בהתאם לגודל השומה ולעומקה.

האם ניתן להשתמש בטכנולוגיית תדרי רדיו להסרת שומות?

כן, טכנולוגיית תדרי רדיו היא פתרון חדשני נוסף. אבלציה בתדר רדיו כרוכה בשימוש באנרגיה בתדר רדיו כדי לחמם ולהרוס את תאי השומה. שיטה זו בדרך כלל פחות פולשנית מהליכים כירורגיים ומותירה צלקות מינימליות.

האם יש תרופות להסרת שומות ללא מרשם?

אמנם יש הרבה משחות ומשחות ללא מרשם הטוענות להסיר שומות, אבל היעילות שלהן מוטלת בספק. חיוני להתייעץ עם רופא עור לפני ניסיון טיפול עצמי, שכן מוצרים אלה עלולים לגרום לגירוי בעור ואולי לא לטפל ביעילות בבעיה הבסיסית.

אילו אמצעי זהירות יש לנקוט לאחר הסרת שומה, ללא קשר לשיטה בה נעשה שימוש?

טיפול לאחר הסרה כולל בדרך כלל שמירה על ניקיון האזור המטופל, הימנעות מחשיפה מוגזמת לשמש, וביצוע כל הנחיות ספציפיות של רופא העור. חיוני לעקוב אחר סימני זיהום או סיבוכים ולהשתתף בפגישות מעקב כפי שהומלץ.

למה CO2 להסרת שומות Mole removal?


רקמה רכה היא תרכובת אורגנית המורכבת בעיקר ממים (~ 65%) וחלבונים מבנייםאורך הגל של ה- CO2 הינו  10.6 מיקרומטר, הכרומופור הדומיננטי הוא intracellular and extracellular waterשזה מים בתוך התא ומים שמקיפים את כלל התאים. כאשר נדרשת הסרה של רקמות, יש צורך בכמות מינימלית של חשיפה לקרן  (סף אבלציה) ניאו-קולוגנזה הנגרמת על ידי לייזר ושיפוץ רקמת החיבור מושגת באמצעות חימום עורי נוסף.   

למה co2 fractional?


קרן הלייזר של לייזר CO2 מחולקת  למספר רב של מיקרו קרני לייזר צרים מאוד היוצרים חורים זעירים דרך פני העור. כאשר העור מרפא הוא מתרפא גם בעזרת שכבה היקפית  לאיזור פגיעת הלייזר הדבר מוביל להיווצרות קולגן בריא חדש לחיזוק העור והחלקת צלקות האקנה.   

כמה טיפולים צריך לבצע לריפוי מוחלט?


Mole removal במכשיר ה AcuPulse בגלל עומק החדירה ועוצמת המכשיר יספיק טיפול אחד להשגת התוצאה.

כמה זמן החלמה לאחר טיפול ב Co2?


לאחר טיפול ב Co2 עבור שומות לא צריך זמן מנוחה. העור מקבל גרד קל ואז מתקלף  2-7 ימים לאחר הטיפול, ויהיה ורוד במשך 3-4 שבועות.

לשיחה
שלום! איך אפשר לעזור?